Анх УАШТ-ийг Спортын төв ордны “А” зааланд 1991 онд Улсын баяр наадын үеэр зохион байгуулсан бөгөөд тэр ед Шагайн харваанд зориулсан медаль байхгүй тул зоос гоёлын үйлдвэрээс сур харвааны медалийг эхний 3 байр эзэлсэн баг-харваачдад олгож байсан түүхтэй. Ийнхүү жил бүр УАШТ-ийг зохион байгуулах болсон байна.

Шагайн харвааны УАШТ-нд түрүүлсэн баг, хувийн цуваанд түрүүлсэн харваачид

1991-2018 он

Он Багийн харваа Харъяалал
1991 Г. Батцэрэн

Р. Довчин

Жарантай

УБ Дуурь

УБ Чингэлтэй

Дархан

1992 Д. Дагвабазар

Д.Дашжамц

М.Цэвээн-Очир

Төв.Эрдэнэ сант

Налайх

Сэлэнгэ

1993 М. Цэвээн-Очир

Г. Батцэрэн

Ч. Бархас

Сэлэнгэ

УБ Дуурь

УБ

1994 М. Цэвээн-Очир

Ш. Батсүх

Ц. Болдбаатар

Сэлэнгэ

УБ

Сэлэнгэ

1995 Ц. Болдбаатар

Г. Тулга

С. Батдэлгэр

Сэлэнгэ

Дундговь

Чойр

1996 М. Цэвээн-Очир

С. Батдэлгэр

Ц. Болдбаатар

Сэлэнгэ

Чойр

Сэлэнгэ

1997 М. Цэвээн-Очир

Л. Бадарчин

Р. Довчин

Сэлэнгэ

Сэлэнгэ Зүүнхараа

УБ Чингэлтэй

1998 М. Цэвээн-Очир

Д. Дамбапилжээ

Г. Тулга

Сэлэнгэ

Багануур

Дундговь

1999 Р. Довчин

М. Цэвээн-Очир

Д. Отгонбаяр

УБ Чингэлтэй

Сэлэнгэ

АА-гийн 124-р анги

2000 Б. Шинэнбат

Ц. Батбаяр

Р. Довчин

УБ Төмөр зам

Багануур

Итгэлт Хүлэг ХХК

2001 Г. Ерөөлт

Ц. Батбаяр

Ц. Батхуяг

Итгэлт Хүлэг ХХК

Багануур

“Алтай трейдинг” ХХК

2002 Г. Алтанхуяг

Г. Ерөөлт

С. Энхтөр

“Идэр Гоулд” ХХК

“Итгэлт Хүлэг” ХХК

“Очир билгүүн” ХХК

2003 Б. Шинэнбат

Ю. Мөнхтөр

Г. Алтанхуяг

Төмөр зам

“Уурхайчин”

“Идэр Гоулд” ХХК

2004 Г. Ерөөлт

Л. Болд

Ц. Батбаяр

“Итгэлт Хүлэг” ХХК

Төмөр зам

Багануур

2005 Д. Арсэд

Г. Ерөөлт

Ю. Мөнхтөр

“МТТ” ХХК

“Итгэлт Хүлэг” ХХК

“Уурхайчин”

2006 Ц. Эрдэнэ

Ц. Батбаяр

Л. Болд

“Хадан-Ус” ХХК

Багануур

Төмөр зам

2007 Г. Алтанхуяг

Ц. Эрдэнэ

Ш. Отгонбаяр

“Идэр Гоулд” ХХК

“Хадан-Ус” ХХК

Дорноговь

2008 Т. Гантулга

Л. Болд

Б. Цэрэннадмид

Сэлэнгэ

Төмөр зам

Багануур

2009 Ш. Отгонбаяр

Г. Ерөөлт

Т. Гантулга

Дорноговь

УБ

Сэлэнгэ

2010 Г. Ерөөлт

Ш. Отгонбаяр

Ц. Энхбат

“УБ ЦТС” ХК

Ховд

Төв

2011 Д. Галбадрах

Л. Болд

Г. Ерөөлт

Хөтөл

Төмөр зам \Сэлэнгэ\

“УБ ЦТС” ХК

2012 С.Ямааранз

Б.Шинэнбаяр

Ц.Энхбат

“АПУ”

“Тэнгэр Даатгал”

Төв аймаг

2013 С.Бат-Эрдэнэ

Ц.Идэрзориг

С.Эрдэнбаатар

ӨМ. Ханбогд  Овоогийн говь

ӨМ. Ажнай

УБ. Модуун хаан

2014 Б.Шинэнбаяр

Ш.Отгонбаяр

С.Бат-Эрдэнэ

ОБЕГ \аврагч\

ДО. Суман зурхай

ӨМ. Овоогийн говь

2015 Б.Түвшинбаяр

Т.Баярбат

Ц.Идэрзориг

Өмнөговь.ЗДТГ

ӨВ. 9 зүйл

ӨМ Ажнай

2016 Б.Түвшинбаяр

Ц.Эрхэмбаяр

Т.Гантулга

Өмнөговь.ЗДТГ

Дундговь

Сэлэнгэ.Спорт сургууль

2017 Т.Гантулга

Ш.Отгонбаяр

Сэлэнгэ

Дорноговь.”Суман Зурхай”ХХК

2018 Б. Амархүү

С.Ямааранз

Ш.Отгонбаяр

Хэнтий аймаг

“АПУ”ХХК

Дорноговь.”Суман Зурхай”ХХК

Үндэсний спортыг дэмжигч байгууллагууд

© 2019 Бүх эрх хуулиар хамгаалагдсан. Монголын Шагайн Харвааны Холбоо